از مضرات نوشابه تا حکم امام خامنه ای !!

45دقیقه بعد : ترشح دوپامین افزایش پیدا می‌کند و مراکز خاصی در مغز، که حالت سرخوشی ایجاد می‌کنند، تحریک می‌شوند. این همان مکانیسمی است که در مصرف هروئین منجر به ایجاد سرخوشی می‌شود. ابله

بعد از60 دقیقه : اسید فسفریک موجود در نوشابه، داخل روده کوچک، به کلسیم، منیزیم و روی می‌چسبد. متابولیسم بدن افزایش پیدا می‌کند. میزان بالای قند خون و شیرین‌کننده‌های مصنوعی، دفع هرچه بیشتر کلسیم را از طریق ادرار باعث می‌شوند.

مدتی بعد : کافئین در نقش یک داروی مدر (ادرارآور) وارد عمل می‌شود. حالا دیگر کلسیم و منیزیم و رویی که قرار بود جذب بدن شود، بیش از پیش از طریق ادرار دفع می‌شود و به همراه آن مقادیر زیادی آب، سدیم و دیگر الکترولیت‌ها نیز از دست می‌رود. اوه

مدتی بعتر : کم‌کم آن غوغایی که در بدن‌تان ایجاد شده بود فروکش می‌کند خنثیو نوبت به افت قند می‌رسد. در این مرحله یا خیلی حساس و تحریک‌پذیر می‌شویدآخگریه یا خیلی کرخت و بی‌حالخمیازه. حالا دیگر تمام آن آبی را که از طریق نوشابه وارد بدن خود کرده بودید، دفع کرده‌اید؛ آبی که می‌شد به جای اسید و کافئین و شکر، حاوی مواد مفیدی برای بدن‌تان باشد. تا چند ساعت بعد اثر کافئین هم از بین می‌رود و شما هوس یک نوشابه دیگر می‌کنید....بغل

نوشابه‌خورترین ملت جهان :

 سرانه مصرف نوشابه‌های گازدار در ایران ۴۲ لیتر است. با مقایسه این آمار با آمار دیگر کشورهای جهان به این نتیجه وحشتناک می‌رسیم که ما در سرانه مصرف نوشابه‌هاى گازدار مقام اول را در جهان پیدا کرده‌ایم!!!! تعجب

                  

برای این که بیشتر وحشت کنید، بد نیست بدانید که:

1) میانگین مصرف نوشابه‌های گازدار در دنیا برای هر فرد 10 لیتر است.

2) در بیست سال اخیر، مصرف نوشابه هاى گازدار در کشور، نزدیک به ۱۵درصد رشد داشته است.

 3) در طی این بیست سال، مصرف شیر و لبنیات، تنها حدود یک دهم درصد رشد کرده است.

 4) سرانه‌ مصرف لبنیات در ایران کمتر از یک سوم استاندار جهانی است.

5) طبق آمار، ۹۰ درصد کودکان ۲۴ ماهه تا ۱۲ساله کشورمان، روزانه حداقل یک بار پفک و نوشابه مصرف کرده‌اند.

6) 25 درصد از کودکان ایرانى به نوعی با سوءتغذیه دست‌به‌گریبانند.

7) یک‌سوم از مرگ‌ومیرهای کشور به علت بیماری‌های قلبی‌عروقی است که یکی از عوامل اصلی بروز آن، تغذیه غلط است.

------------------------------------------------------------------

اینها همه از مضرات نوشابه هستند که ما آگاهانه یا از روی غفلت اونهارو وارد بدن خودمون میکنیم و نعمت بسیار بزرگ  خدا رو که همون سلامتیه به مرور زمان از خودمون میگیریم.

چند وقت پیش سخنرانیه استادی رو گوش میگردم به نام دکتر روازاده. ایشون در یکی از سخنرانی هاشون گفتند : دشمن بهترین مقلد اسلامه و چون میبینه که اسلام گفته مصرف دی اکسید کربن حتی در حد فوت کردن به غذا مکروهه پس قطعا گاز خطرناکیه به همین علت دشمن این گاز رو در غالب نوشابه وارد بازار مواد غذاییه جهان کرده.

در ادامه فرمودند : این گاز وقتی وارد بدن میشه اول حمله میکنه به استخوان کلسیم رو از استخوان میگیره دوم حمله میکنه به مغز و کلسیم رو از مغز میگیره و سوم حمله میکنه به عضلات و کلسیم رو از عضلات هم میگیره در نتیجه به ترتیب باعث پوکی استخوان , ضعیف شدن حافظه و ضعیف و بی حال شدن عضلات میشه.فرد بر اثر استفاده ی مکرر از نوشابه به گاز co2 معتاد میشه و اگر همین گاز رو در آب معمولی حل کنیم و به این فرد بدیم دیگه احساس نیاز به نوشابه پیدا نمیکنه.

این ازکسی پوشیده نیست که بزرگترین شرکت های نوشابه سازی از جمله پپسی و کوکاکولا زیر نظر یهودیا میچرخه و امیدوارم معنیه آرم این شرکت هارو که در اغلب سایت ها و وبلاگ های ارزشی بهش اشاره شده دیده باشید.

        

               

در ضمن نوشابه های فانتا و سپرایت تحت لیسانس کوکا و همچنین نوشابه ی میرندا تحت لیسانس پپسی می باشد !!

 

جالبه که حکم امام خامنه ای رو هم در مورد این مساله بدونید.

تجارت با غیر مسلمان

س 1347: آیا وارد کردن کالاهاى اسرائیلى و ترویج آنها جایز است؟ در صورتى که این کار هر چند بر اثر اضطرار صورت بگیرد، آیا فروش آنها جایزاست؟

باید از معاملاتى که به نفع دولت غاصب اسرائیل که دشمن اسلام و مسلمین است، خوددارى شود و وارد کردن و ترویج کالاهاى آنان که از ساخت و فروش آن سود مى برند، براى هیچکس جایز نیست و همچنین براى مسلمانان هم خرید آن کالاها بخاطر مفاسد و ضررهایى که براى اسلام و مسلمین دارد جایز نیست.

س 1348: آیا وارد کردن کالاهاى اسرائیلى توسط تجار و ترویج آن در کشورى که تحریم اقتصادى اسرائیل را لغو کرده، جایزاست؟

واجب است افراد از وارد کردن و ترویج کالاهایى که دولت حقیر اسرائیل از ساخت و فروش آن منتفع مى‏شود، خوددارى کنند.

س 1349: آیا براى مسلمانان خرید کالاهاى اسرائیلى که در سرزمین اسلامى به فروش مى‏رسند، جایز است؟

بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایى که سود تولید و فروش آنها عاید صهیونیست‏ها که با اسلام و مسلمین در حال جنگ هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.

س 1350: آیا گشایش دفترهاى مسافرت به اسرائیل در کشورهاى اسلامى جایز است؟ و آیا براى مسلمانان تهیه بلیط از این دفاتر جایزاست؟

این کار به دلیل ضررهایى که براى اسلام و مسلمین دارد، جایز نیست و همچنین مبادرت به انجام اعمالى که نقض تحریم مسلمانان علیه دولتِ دشمن و محارب اسرائیل محسوب شود، براى هیچکس جایز نیست.

س 1351: آیا خرید تولیدات شرکتهاى یهودى یا امریکایى یا کانادایى با وجود این احتمال که شرکتهاى مزبور به تقویت دولت اسرائیل مى‏پردازند، جایز است؟

اگر خرید و فروش این تولیدات موجب تقویت دولت حقیر و غاصب اسرائیل شده و یا در راه دشمنى با اسلام و مسلمین بکار مى‏روند، خرید و فروش آنها براى هیچکس جایز نیست و الاّ اشکال ندارد.

س 1352: اگر کالاهاى اسرائیلى وارد کشورهاى اسلامى شود، آیا جایز است تاجران بخشى از آنها را خریده و به مردم بفروشند و آنها را ترویج کنند؟

این کار براى آنان به علت مفاسدى که دارد، جایز نیست.

س 1353: اگر کالاهاى اسرائیلى در فروشگاههاى عمومى یک کشور اسلامى عرضه شود، آیا خرید آنها توسط مسلمانان در صورتیکه تهیه کالاهاى غیراسرائیلى مورد نیاز که از کشورهاى دیگر وارد شده‏اند، امکان داشته باشد، جایز است؟

بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایى که منفعت تولید و خرید آنها عائد صهیونیست‏ها که محارب با اسلام و مسلمین هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.

س 1354: اگر بدانیم که کالاهاى اسرائیلى بعد از تغییر گواهى مبدأ از طریق کشورهاى دیگرى مثل ترکیه، قبرس و غیره مجدّدا صادر مى‏شوند تا خریداران مسلمان گمان کنند که آنها غیر اسرائیلى هستند، زیرا مى‏دانند که اگر مسلمانان بدانند که آنها ساخت اسرائیل هستند، از خرید آنها خوددارى مى‏کنند، دراین صورت تکلیف مسلمانان چیست؟

مسلمانان باید از خرید و ترویج و استفاده از آن کالاها خوددارى نمایند.

س 1355: خرید و فروش کالاهاى امریکایى چه حکمى دارد و آیا این حکم شامل همه کشورهاى غربى مثل فرانسه وانگلستان هم مى‏شود؟ و آیا آن حکم مخصوص ایران است و یا در همه کشورها جارى است؟

اگر خرید کالاهاى وارداتى از کشورهاى غیراسلامى و استفاده از آنها باعث تقویت دولتهاى کافر و استعمارگر که دشمن اسلام و مسلمین هستند، شود و یا قدرت مالى آنها را براى هجوم به سرزمین‏هاى اسلامى یا مسلمین در سرتاسر عالم، تقویت نماید، واجب است که مسلمانان از خرید و بکارگیرى و استفاده از آنها اجتناب کنند، بدون اینکه فرقى بین کالایى با کالاى دیگر و دولتى با دولت دیگر از دولتهاى کافرى که دشمن اسلام و مسلمین هستند، وجود داشته باشد و این حکم هم اختصاصى به مسلمانان ایران ندارد.

س 1356: کسانى که در کارخانه‏ها و مؤسساتى کار مى‏کنند که سود آنها به دولتهاى کافر مى‏رسد و باعث استحکام و تقویت آنها مى‏شود، چه تکلیفى دارند؟

کسب درآمد با کارهاى مشروع فى‏نفسه اشکال ندارد هر چند از امورى باشد که درآمد آن به دولت غیراسلامى مى‏رسد، مگر زمانى که آن دولت در حال جنگ با اسلام و مسلمین باشد و از نتیجه کار مسلمانان در این جنگ استفاده کند.

در اینجا هم بد نیست چن تا از فایده های این نوشابه ها رو باهم مرور کنیم!!!

                              

1) در بسیاری از ایالات‌ آمریکا، گشت‌های پلیس همواره گالن‌های بزرگ کولا را به همراه دارند. اگر گفتید چرا؟ برای اینکه وقتی تصادف شد، به کمک کولا به راحتی می‌ توان خون‌ها را از روی آسفالت شست!

2) تمیز کردن توالت! شما می‌ توانید یک بطری نوشابه را روی چینی دستشویی خالی کنید و بعد از یک ساعت آن‌ را بشویید. اسید سیتریک موجود در نوشابه، تمیزی را برای شما به ارمغان می‌ آورد!

 3) تمیز کردن رنگ سپر ماشین!

 4) تمیز کردن رسوبات اطراف ترمینال‌های باطری اتومبیل!

 5) برای شل کردن پیچ‌های زنگ ‌زده می‌ توانید کمی‌ نوشابه روی آن بریزید و چند دقیقه صبر کنید!

بسه یا باز هم بگم!

در آخر هم از شما عزیزی که این پست رو با صبوری تا آخرش مطالعه کردید بسیار ممنونم و امیدوارم از این به بعد با ترک کردن نوشابه گام بلندی برای سلامتیه خودتون بردارید و همچنین دیگران رو هم در مورد این مساله آگاه کنید.

به امید ظهور مولا و سرورم حضرت حجت که صد البته نزدیک است.

-----------------------------------------------------------

منابع

1.سایت تبیان

2.رساله ی اجوبه الاستفتائات

3.سخنرانی استاد روازاده

/ 83 نظر / 508 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جواد

سلام مطلب جالبی بود ولی اکثر نوشابه ها ی ما را این هایی که گفتی تشکیل می دهد خوب ما باید از کدوم نوشابه بخوریم؟ نوشابه های ایرانی یا خیلی پر گاز اند یا خیلی بی گاز! باید روی این ها کار بشه خیلی چیزها هست که باید روشون کار بشه همین نوشابه یا مثل پست جدید وبلاگ من که در مورد لوازالتحریر و دفاتر مدرسه است خوشحال می شم بیای و مطلبم رو بخونی لینکت کردم . لینکم کن بای

پریا

زیبا بود....

راه نزديك

سلام نخوندم چون من اصلا نوشابه نميخورم ونميخوردم

سما

مرا یاد کن؛ آن دم که خدا را تلاوت می کنی شاید به صداقت قلبت من نیز اجابت شوم.

ستاد فداییان عدالت

سلام و رحمت خسته نباشید خدمت شما رزمنده جبهه نرم و سایبری با خاطره ای از یک دوست بروزیم در انتظار نظر سازنده شما یاعلی...

نگار

[تعجب][تعجب][تعجب][تعجب] . . . این مطلبوتون رو لینگ کردم

ژیان درویشی

سلام.... اگه میخواین گوشه هایی از شهر مارو ببینید. بیاین به وبلاگ جدیدم. http://venusesabz.blogfa.com/ و اگه خواستین لینک کنید.[لبخند][گل]

حسن بلبلی

بسم الله الرحمن الرحیم سلام و درود و صلوات خدا بر شما خوبین به ما که دیگه سر نمی زنی ۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩.۩۞۞ ۩۩پیش ازآنی که عزادار محرم باشی ۩۩سعی کن درحرم دوست تو محرم باشی ۩۩خاک ازحُرمت شش گوشه او حُرمت یافت ۩۩گرشوی خاک رهش قبله عالم باشی ۩۩منزلت نیست ترا بی مدد مهرحسین ۩۩گرچه موسی شوی و عیسی مریم باشی ۩۩گرچه نیکوست به اندوه و غمش ناله زدن ۩۩سعی کن زینت این روضه و پرچم باشی ✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿ امام باقر ( علیه السلام ) فرمود : اگر مردم می دانستند که چه فضیلتى در زیارت مرقد امام حسین ( علیه السلام ) است از شوق زیارت میمردند . (کتاب ثواب الاعمال ، ص 319؛ به نقل از کتاب کامل الزیارات ) ۞۞۞۞۞ امام صادق (ع) فرمود : کربلا را زیارت کنید و این کار را ادامه دهید ، چرا که کربلا بهترین فرزندان پیامبران را در آغوش خویش گرفته است . (کتاب کامل الزیارات ، ص 269) ۞۞۞۞۞ امام صادق (ع) فرمود : هر کس دوست دارد روز قیامت ، بر سر سفره ‏هاى نور بنشیند باید از زائران امام حسین ( علیه السلام ) باشد . (کتاب وسائل الشیعه ، ج 10، ص 330) ۞۞۞۞۞ امام حسین علیه ال

صدف

بخدا گفتم: " بیا جهان را قسمت کنیم، آسمون واسه من ابراش مال تو، دریا مال من موجش مال تو، ماه مال من خورشید مال تو ... ". خدا خندید و گفت: " بندگی کن، همه دنیا مال تو ... من هم مال تو ... " [گل]موفق باشی